Nielegalna sprzedaż jaj czyli szara strefa małego biznesu

Popularnym widokiem w Polsce w różnych miejscowościach są targi. Zaczynając od tych większych po mniejsze lokalne. Choć targi muszą być organizowane w halach specjalnie do tego przeznaczonych, bądź miejscach wyznaczonych, a każdy uczestnik musi być przedsiębiorcą. To wciąż popularnym i nieznikającym z rynku zwyczajem, jest sprzedawanie produktów bez oglądania się na przepisy. Szara strefa bo tak nazywany jest ten segment gospodarki, to swoisty powiew wolnego rynku. Wciąż pod ostrzałem rządu i mediów. Trudno się dziwić za taki stan rzeczy, sprzedaż produktów w tej strefie nie jest opodatkowana, oraz trudna do skontrolowania ze względu na transakcje gotówkowe. Daje to jednak obywatelom wytchnienie i możliwość zysku poza tym także bardzo istotne, wspierania lokalnego rynku. Nie dziwne jest też stale rozszerzanie się szarej strefy. Wzrost podatków i obostrzeń w stosunku do przedsiębiorców powoduje jeszcze większą ich ucieczkę do tej strefy. Mimo zakazu handlu ulicznego, oraz wielu podobnych, ludzie wciąż ryzykując wysokie mandaty sprzedają produkty oraz usługi bez oglądania się na to.

Stosunek ekonomiczny miast przemysłowych a handlowo usługowych

Główna różnica pomiędzy miastami handlowo usługowymi, a przemysłowymi jest w ich sposobie pozyskiwania przychodu, oraz bogacenia się mieszkańców. W przemysłowych jak sama nazwa wskazuje, główna gałąź gospodarki opiera się na przychodach mieszkańców generowanych przez produkcje, przetwórstwo lub wydobycie. Natomiast miasta handlowo usługowych, głównym filarem jest sprzedaż i różnego rodzaju usługi. O ile w naturalnych i zdrowych warunkach oba miasta mogą się uzupełniać i wspólnie wspierać ze względu na różnice. To w sytuacjach skrajnych tylko jedno z nich jest odporne na ewentualne perturbacje związane z rosnącym bezrobociem czy kryzysem finansowym. Jest to pierwsze z tych miast, produkcyjne, które jest niezależne od efektów zmniejszonej konsumpcji. Przemysł ciężki, średni, czy lekki w dużym stopniu jest odporny na takie przypadki. Natomiast punkty usługowo handlowe bardzo szybko odczuwają skutki zmniejszonego obrotu pieniędzmi i bankrutują. Pogłębiając jeszcze mocniej niedole mieszkańców danej miejscowości. Dlatego w czasach kryzysu największe bezrobocie i problemy społeczne są w miastach, w których nie ma niezależnego przemysłu czy wydobycia surowców.

Obowiązki we własnym biznesie

Trzeba walczyć o wszystko w branżach biznesowych, nie można przede wszystkich zaniedbywać czegokolwiek a już na pewno nie można zaniedbywać swoich obowiązków. Każdy ma swoje stanowisko i swoje obowiązki, którymi musi się zająć i musi po prostu pracować, aby osiągnąć wymarzony cel. A te cele oczywiście są różne w biznesie, to wszystko zależy od człowieka i od branży w której pracuje. Każdy indywidualnie ustala swoje cele i wie czego oczekuje od siebie i swojej pracy. Po prostu każdy powinien wiedzieć co chce osiągnąć w biznesie. Czy pragnie zajmować wysokie, a nawet najwyższe stanowiska, czy na przykład wystarczy mu fakt, że pracuje i jest pracownikiem danej firmy. Każdy ma swoje marzenia i cele i jest to każdego indywidualna sprawa, której nie należy w żaden sposób podważać. Zatem jak widzimy biznes jest bardzo rozbudowany, jest to bardzo szerokie pojęcie o którym można dużo mówić czy też pisać. Ci co interesują się biznesem prywatnie wiedzą, że ma on wiele innych odłamów, w których biznes jest sprawą najistotniejszą. Warto zatem wgłębiać się w ten temat, szczególnie Ci którzy chcieliby o biznesie dowiedzieć się nieco więcej. Z pewnością jest to temat, którym warto się zainteresować i poczytać troszkę o nim.

Kult miecza w Japonii

W Japonii wytworzył się kult miecza, prowadzący aż do personifikacji kultywowanej jeszcze w XX wieku. Charakterystyczne jest to, że kształt miecza samuraja nie uległ w Japonii zmianie od przeszło 1200 lat. Miecz stał się uosobieniem światopoglądu samurajów, którego podstawą jest spaczony kult honoru i ślepe posłuszeństwo wobec cesarza. W zbiorach europejskich znajdują się nieliczne stosunkowo okazy japońskich mieczy, ponieważ jeszcze i dzisiaj dla Japończyka-artystokraty utrata, sprzedaż lub pozbycie się miecza byłoby wielką hańbą. Pierwsze ślady świadczące o kunszcie odkuwania klingi datują się od około 500 r. n.e., chociaż niewątpliwie wykształcił się on dużo wcześniej. Klinga wytwarzana była za pomocą wielokrotnego przekuwania i zgrzewania kawałków stali wysokowęglistej i miękkiej. Należy pamiętać, że wytwarzanie mieczy doprowadzone zostało w Japonii do perfekcji. Kowal japoński przekuwał bryłę stali na cienką stalową płytę, na którą kładł kawałki stali o dużej zawartości węgla, utwardzonej w wodzie i porozbijanej na kawałki. Dalej następowało wielokrotne zgrzewanie i dzielenie stali, przeznaczonej na klingę miecza. Proces technologiczny był bardzo długi, a przepisy nie zmieniane od setek lat. W rezultacie otrzymywano materiał składający się ze zgrzewanych ze sobą kilkunastu tysięcy oddzielnych części z różnych gatunków stali.

Metal w Europie

Na Morze Śródziemne i na kraje leżące nad jego brzegami każdy z nas spoglądać może istotnie jak na obszerny pokój dziecinny w starym domu, gdzie niezliczone pokolenia jego rodu uczyły się chodzić Kreta, wyspa, na której istniało trzecie co do wielkości centrum kulturalne po Mezopotamii i dolinie Nilu, zamyka niby drogocenna klamra Morze Egejskie i rój drobnych wysp, leżących między półwyspem greckim i Azją Mniejszą. W drugim tysiącleciu p.n.e., była najważniejszym centrum handlowym i przemysłowym. Tylko najwyższy rozkwit gospodarczy mógł być źródłem takiej kultury, jaką odkryto na Krecie, siedzibie legendarnego króla Mi- nosa, jednego z najpotężniejszych władców, którego imię starożytni wymawiali z szacunkiem. Źródłem potęgi gospodarczej Krety i jej królów był handel, a wspaniałą stolicę w Knossos chroniła potężna flota, panująca na Morzu Śródziemnym. Kultura odkryta w Knossos, to kultura przepychu, wyrafinowanym malarstwie, przedstawiającym młodzieńców i dziewczęta o subtelnych twarzach szczupłych, wysportowanych sylwetkach, wędrujących przez pola różnobarwnych kwiatów. Pałac, wielki jak siedziby europejskich królów z XVII wieku, był wyposażony w luksusowe łazienki, wentylację i urządzenia kanalizacyjne. Ubiory Kreteńczyków, a głównie wytwornych dam dworu, ich fryzury i pełne kokieterii i elegancji pozy, w jakich uwiecznili ich malarze, świadczą o tym, że życie górnej warstwy przesycone było wykwintem, którego podstawą było bogactwo. Państwo kreteńskie przestało istnieć w sposób gwałtowny.


Szukaj
Ankieta fundusze

  Jakie fundusze inwestycyjne posiadasz?

  • AGIO
  • Bgż
  • Legg Mason
  • Investor
  • QUERCUS

  Zobacz wyniki

Dotacje z Urzędu Pracy
Najnowsze komentarze
Ekonomia WWW dotacja z up zatrudniamy niepelnosprawnych poradniki dla biznesmenow niezbyt dobry biznes gospodarka wolno rynkowa a centralnie sterowana l 2 main nowosci nielegalna sprzedaz jaj czyli szara strefa malego biznesu stosunek ekonomiczny miast przemyslowych a handlowo uslugowych obowiazki we wlasnym biznesie kult miecza w japonii metal w europie l 3 main nowosci l 2 kultura celtycka zelazo w polsce ziemski klimat sezonowe wahania jak sfinansowac kupno samochodu l 4 main nowosci l 3 co robic aby pomnozyc wlasne oszczednosci ekonomia pozwala rozwijac sie biznesowi i finansom w co warto inwestowac pieniadze pieniadze zarabianie w sieci l 5 main nowosci l 4 determinanty podazy elastycznosc cenowa popytu ekonomiczne walory szarej strefy wlasciwy kierunek wielki biznes l 6 main nowosci l 5 rynek nieruchomosci napedzaja kredyty bankowe polska ksiazka techniczna okreslenie inzynier pierwsze zwiastuny kapitalizmu angielskie kopalnie l 7 main nowosci l 6 zmiany w strukturze grupy strategiczne a sila przetargowa potrzebujesz szybkich pieniedzy nauka w trybie ciaglym pozyczki pozabankowe l 8 main nowosci l 7 przewaga wielkiej brytanii banki kredyt hipoteczny kredyt pod hipoteke kredyt mieszkaniowy l 9 main nowosci l 8 dlug publiczny wielkiej brytanii pomoc od panstwa umiejetne prowadzenie finansow profesjonalne projektowanie stron dlaczego w naszym kraju jest relatywnie wysokie bezrobocie l 10 main nowosci l 9 nowoczesna gospodarka szybkie wzbogacenie sie placenie alimentow rownowazenie platnosci deficyt handlowy polski l 11 main nowosci l 10 obsluga deficytu co zawiera zyciorys doswiadczenie zawodowe umiejetnosci referencje l 12 main nowosci l 11 list motywacyjny oczekiwania pracodawcy jak powstaje dlug problemy zwiazane ze splata gospodarka na rozdrozu l 13 main nowosci l 12 umorzenie dlugow wczesna edukacja cechy rozdzial srodkow za i przeciw l 14 main nowosci l 13 oligopol dobro publiczne szkodliwosc spoleczna funkcje rzadu efekty negatywne l 15 main nowosci l 14 hiperinflacja popyt a inflacja deflacja model doskonalej konkurencji monopol l 16 main nowosci l 15 monopole naturalne konkurencja niedoskonala oligopole kartele konkurencja i wydajnosc l 17 main nowosci l 16 obustronne korzysci podaz zmienne czynniki dobra substytucyjne podaz i koszty l 18 main nowosci l 17 podaz i czas przypadek chleba ustawodawstwo co to jest niepelnosprawnosc dyskryminacja l 19 main nowosci l 18 w praktyce ogloszenie prasowe przygotowanie do rozmowy istotne szczegoly w trakcie rozmowy l 20 main nowosci l 19 rozmowy panelowe rozmowy rozlozone w czasie lowcy glow ustalanie wysokosci stop zmiany stop procentowych main nowosci l 20